| PaulaPaula677 a întrebat:

Sunt însărcinată am 15 ani am rămas dintr-o greşeală părinţi mei spun să fac avort dar îmi e frica că nu voi mai putea rămâne însărcinată niciodată.Voi ce credeţi ca trebuie să fac? Mai pot ramane însărcinată dupa avort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Da, avortul nu te impiedica cu nimic sa poti ramane insarcinata pe viitor.

Legat de decizia de a face sau nu avort, incearca sa pui in balanta fiecare aspect al acestui lucru. Te vezi crescand un copil in viitorul apropiat?

Trebuie sa stii ca daca decizi sa faci avort, trebuie sa te grabesti foarte mult, de regula, gasesti foarte putini ginecologi dispusi sa faca un avort, mai ales la varsta ta.

Ce varsta are sarcina?

| gabicoo a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta și ieri.

| Baddboy a răspuns:

Nu face, ar fi pacat!
Desi o sa iti fie greu la inceput pana mai creste, daca te sprijina parinti, o sa fie bine.
Sper sa te gandesti la ce ti-am zis.

| LisaJulie a răspuns:

Nu se știe, de obicei într-adevăr după primul avort nu mai poți face copii! Exista multe femei care nu pot face copii, ai putea sa îl dai lor spre adopție

| TimberWolf a răspuns (pentru gabicoo):

E damblagiu ala de isi face zilnic conturi si intreaba aici rahaturi inventate.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu fă avort. Nu se știe ce doctor îți face avortul. Și riști să nu mai faci copii. Faci copilul și îl dai spre adopție.