| Andreeaioan115 a întrebat:

Supă cremă de ciuperci în pâine ingrasa? Cam cate calorii are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu ti se pare ca esti cam obsedata cu chestiile de genul? In ultima vreme doar intrebari de genul pui...

| Andreeaioan115 explică (pentru Clorox):

Nu numai intrebari de genul asta pun si chiar dau astfel de intrebari e treaba mea.

| Clorox a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Esti cam ignoranta din cate vad... Cati ani ai, 14?

| Andreeaioan115 explică (pentru Clorox):

Spune-mi ingrasa aceasta supa?

| Clorox a răspuns (pentru Andreeaioan115):

O supa de ciuperci are in mare parte 38 de calorii la 100g. Painea ce mai ingrasa, eu nu mananc paine.
Poti manca linistita, nu ingrasa.

| Andreeaioan115 explică (pentru Clorox):

Pai eu voi manca doar supa din ea nu painea

| Clorox a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Perfect, foarte bine.

| peperonies a răspuns:

Painea ingrasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca ti s-a raspuns deja cate calorii are, deci nu voi sta sa verific si eu. Dar ca sa lamurim ceva, ORICE aliment consumat in exces ingrasa. Si orice aliment consumat intr-o cantitate mica nu ingrasa. Totul depinde de calorii. In functie de metabolismul tau si de cat sport faci, organismul tau arde un anumit numar de calorii. Daca numarul de calorii pe care le consumi tu intr-o zi depaseste acel numar, te vei ingrasa. Daca este sub acel numar, vei slabi. E simplu! Daca vrei sa-ti fie mai usor, exista diferite site-uri si aplicatii care te pot ajuta sa numeri caloriile. Eu folosesc pe telefon MyFitnessPal spre exemplu.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonim_4396):

Oho, de cand n-am mai vazut un astfel de raspuns atat de bun. Respect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Multumesc, presupun happy

| AndreiWeisz a răspuns:

Ne omori cu zile cu supele si terciul si mai stiu eu ce mananci tu laughing Cauta si tu pe google data viitoare

| Jo17 a răspuns:

Sa iti spun ceva. Si eu eram asa de obsedata de cate calorii are fiecare mancare, si voiam sa am un corp fain. Pana la urma mi am dat seama ca era o pierdere de timp. Conteaza doar ca esti sanatoasa si sa mananci alimente care contin vitamine si proteine decat sa imi pun sanatatea in pericol.
Nu are nimic mancarea precum supa si mancarea calda. Evita dulciurile si fast food. Asta e tot.

| Mariaa6745 a răspuns:

Bună,Andreea.
Raspunsul la aceasta intrebare ti-a fost dat deja, dar iti voi spune ceva.
Ai 15 ani, bun...La varsta asta te ingrasi chiar daca faci sport si mananci ceva care ingrasa.
In alta ordine de idei, de la 18 ani in sus ai tot timpul sa slabesti, sa prinzi contur cum se zice. In ziua de azi, cam toate mancarurile ingrasă.dar pentru a nu deveni obeza trebuie sa eviti dulciurile cu mult zahar(asta nu inseamna ca nu poti manca deloc, ci doar sa nu devina o dependenta sau mai bine zis un stil de viata) si sa faci sport(nu exagerat, ci in loc sa stai pe telefon, mai bine iesi cu prietenii afara).
Sper ca te-am lamurit. Bye!