| Elena1234456 a întrebat:

Tatal meu sufera de insomnie.Stiti cumva un tratament naturist care sa il ajute sa aiba un somn linistit? Astept raspunsurile voastre pentru ca as vrea sa il ajut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DoomNEzeu a răspuns:

Diazepanhee hee

| georgianna a răspuns:

Tinctura de valeriana

| lote00 a răspuns:

Se gasesc la Plafar ceaiuri sedative- amestecuri de plante. Se beau seara inainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul insomniei trebuie tratata cauza care duce la insomnie.mergi cu el la medic, se recomanda si acupunctura sau sedinte de psihoterapie dar la un psiholog cu experienta. daca terapia da gres sansele de recuperarea sunt mai greoaie de aceea este nevoie de o recomandare pentru un specialist cu experienta.cateva sedinte de hipnoza l-ar putea ajuta sa se relaxeze, dar sunt foarte multi sarlatani care vor doar banii, mergi la medicul de familie si discuta cu acestea toate optiunile existente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi folosim un purificator de aer salin pentru a putea dormi linistiti. ti-l recomand si tie, eu l-am gasit pe un site de tehnica medicala, nu stiu daca se gaseste in magazine. daca vrei sa citesti mai multe informatii, aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/......oducts.php
eu ii dau drumu de pe la 6 seara, tin usa de la dormitor inchisa, pentru a se curata aerul din camera si seara nu am probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bien dormir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama mea a luat bien dormir, insa nu a dat efecte...trebuie consultat un asistent de farmacie naturista...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunä Sonia, administrarea tabletelor de valerianä de 400mg. Deci
o tabletä inainte cu o jumätate de orä inainte de culcare. Eficientä este si tinctura de valerianä si aceasta administratä conform prospectului. La Plafar gäsesti foarte multe dar din
päcate in RO un pret mare si concentratie redusä... Oricum incearcä Valeriana stiu cä tatälui meu ii ajutä. Ce nu trebuie uitat,
la-i intrebat ce-i furä somnul? Iti spun eu... Gändurile! Sä nu se mai gändeascä la ce are de fäcut sau nu a reusit sä facä si... totul va fi bine. Multä sänätate vä doresc. Michaela

| Georgia_2863 a răspuns:

La plafar poti gasi diverse ceaiuri care aduc mai repede somnul..insa eu de exemplu, beau inainte de culcare, ceai de tei..si in aproximativ 20 de minute mi se face un somn..de nu imi mai pot tine ochii deschisi mult timp..sau lapte cald..inainte de culcare(asta se stie in general)..deci eu as spune sa incerce cu ceaiul de tei mai intai happy - sper sa ajute