| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Te poate durea/intepa inima?
Cand i-am spus prietenei mele ca simt ca voi cadea pe jos si ca ma doare groaznic, de fapt ma intepa groaznic in zona inimii mi-a spus ca nu ma poate durea inima ci doar muschii mei se concracta.

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Indiferent cine are dreptate ar fi bine sa ti faci un EKG

| zahy a răspuns:

Are dreptate inima nu doar ci muschi. ceao

| BIOO a răspuns:

Buna! Eu iti recomand cu caldura sa faci o cura de 1 luna cu GOJI si vei scapa garantat de acest inconvenient! Sanatate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inima e tot un muschi asa ca poate durea. Oricum dupa experienta asta trebuie sa te duci la un control serios.

| doctoressa a răspuns:

Nu este exclus sa fie o durere de natura cardiaca. Ar fi bine sa ajungi la un consult medical.
http://www.i-medic.ro/boli/angina-pectorala

| KellyGreen a răspuns:

Buna! Pai e o vorba inima nu doare ea inteapa. Dar oricum daca zici ca te doare foarte puternic nu e bine sa stai asa fara sa faci nimic, mai bine du'te la medic.

| IMC90 a răspuns:

Se poate sa fie si o durere de natura cardiaca. Desi, cel mai probabil este un junghi intercostal sau o nevroza cardiaca (daca obisnuiesti sa consumi substante care exicta SNC-ul, cum ar fi droguri legale : cofeina, nicotina sau droguri ilegale)

| mymed a răspuns:

Durerea cu caracter de intepatura e putin probabil sa fie de cauza cardiaca, totusi ar fi bine sa faci o vizita la medic
http://mymed.ro/durere-piept-toracica-anterioara.html

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un cardiolog, analize de sânge (poate fi o carență de zinc, magneziu, etc.).
Sănătate!
Pa, pa.

| cristian2341 a răspuns:

Daca fumezi cu siguranta de aia te intapa inima

| Michiiiiiiiiii explică (pentru cristian2341):

Mda. fumez. big grin