| Roberta00 a întrebat:

TPUcrying(Am facut rubeola! Asta e a 2 a zi cand stau acasasadChestia e ca sambata asta trebuia sa plec in excursie! Exista vreo sansa ca sa merg si eu?! Am voie? Ce trebuie sa fac ca sa treca mai repede?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cocho a răspuns:

Nu, nu poti merge si tu in excursie.Le poti da si celorlalti, asa ca nu ai voie.E o boala a copilariei, normala.Nu ce face ca sa treaca mai repede. Asta e.

2 răspunsuri:
| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

La tine cum se manifesta rubeola?

| Roberta00 explică (pentru Viorel_Gabriel_1993):

Pai am pete pe corp dar nu am pe fata si mie bine.am baut multe lichide si am mancat orice si ma simt bine. chiar foarte bine.crezi ca o sa pot sa merg?