| anonim_4396 a întrebat:

Unde se poate trata o anorexica in Romania? E nevoie de atentie medicala si internare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Ar trebui toti medicii de familie sa aiba instrucțiuni si proceduri clare care este schema de tratament clasica pentru repararea ei.
Eu ți-as recomanda sa incepi prin a mânca 3 lămâi pe zi mâncare multa 6 grepfruit 1 kg de morcovi si cel mai importat 1 kg de sfeclă rosie de zahar
dar rosie să fie!
Apoi mâncare si sport
asta este totata ideea mea daca ai corpul mineralizat si cu vitamine ok + mâncare bună parcă e puțin mai bine
daca tu nu mănânci si salate cu spanac frunze diverse de tot ce e verede castraveti rosii ridichi ceapa si alte lucruri verzi
de unde sa se repare organismul
PLUS STATUL LA SOARE DIMINEATA SI SEARA SA INTRE IN TINE UV
pentru ca multe procese din organism se produc doar in prezenta UV
asa ca daca vrei vitamina D... baga niste soare.
FA SI ANALIZE DE PARAZITI
PT CA POATE AI CEVA PARAZITI DE CARE NU STII si medicii sa fie condusi sa zica ca esti anorexic

Lasăte de droguri alcool tigari dulcururi sintetice
Poti sa bei must de struguri rosii daca vrei ceva dulce
sau sa musti din bucati de sfecla sau caise sau alte lucruri banane daca vrei dulce nu ciocolata si sucuri carbogazoase.
lasa berea daca vrei alcool treci pe putin vin rosu cu apa normala nu apa minerala
ci apa de la robinet

Cauta să vezi ce propietăți are laptele de măgăriță câtă imunitate îți aduce apoi bea o gura asteapta 3 zile vezi daca nu ai alergie apoi bea 1 litru / saptamana de lapte de măgăriță asa in loc de vaccinuri

Mergi vorbeste si cu un specialist in nutritie care se ocupa cu ceaiuri sa iti prescrie 5 litri de ceai pe zi.

MUTĂTE DIN ORASUL ALAPOLUAT UNDEVA LA ȚARĂ sa ai tu porcul tău găinile tale mâncarea ta rosia ta vânăta ta ceapa ta din grădina ta

| KR0NSTADT a răspuns:

La pomeni în zona rurală. Acolo se mănâncă bine, iar babele pot avea grijă de cuierul în cauză.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si vei afla ce te intereseaza.

| Catrice a răspuns:

Nu știu maica ca după cum vezi stam prost și cu spitalele și cu psihiatrii si cu psihologii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Adevarat...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai pus o întrebare foarte grea. Am avut o rudă prin alianță. S-a internat la psihiatrie. Acolo nu au reușit să facă ceea ce trebuie. A ajuns să nu mai poată suporta mâncare de loc. Au fost obligați să o transfere la o clinică de infecțioase. Acolo a răpus-o o gripă fiindcă nu mai avea imunitate.
Acesta este un caz cunoscut de mine.