| SkyLLz a întrebat:

Va salut! Am inceput sa iau proteine. Am auzit de la un prieten ca, trebuiesc luate si vitamine.? Multumesc de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Proteina cea mai sanatoasa este carnea!
Mananca sanatos carne slaba la fiecare masa, alaturi de salata de cruditati sau vegetale. In felul asta, iei proteina multa dar si vitamine din legume si fructe.

| SkyLLz explică (pentru Violleta2022):

Te salut, manc ceafa de porc des! Traiesc la tara. lactatele nu sunt problema. multumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkyLLz):

Atunci, la ce-ti trebuiesc proteinele sintetice, care iti afecteaza hormonal sistemul endocrin?