| Nevroza a întrebat:

Vad niste linii care se misca pe campul vizual. De la ce poate fi? De obicei apar cand ma uit la soare sau cand e lumina. Posibil ca asta sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Salut! Buna vorba ''Ce nu te omoara, te face mai puternic''
Liniile acelea sunt doar niste umbre ramase un timp pe retina ta. Dispar si reapar cand iti expui ochii la raze de lumina puternice. Asta este cauza. Nimic grav. Nu ti as recomanda sa mai continui a te uita, pentru a nu ti slabi vederea.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu te uita la soare.
Nu e anormal sa vezi lini, pete transparente, luminite.Ele pot aparea din mai multe motive care nu sunt in principal ingrijoratoare doar daca persista.

| Nevroza explică (pentru Donsavas):

E ceva problema cu nickname-ul meu? E dintr-o melodie ce imi place.

Răspuns utilizator avertizat
| Nevroza explică (pentru Kevlar):

Nici macar nu stii ce simt si comentezi...