| SilentRain a întrebat:

Vai și amar de mine, le aveam pe toate nu mai asta îmi lipsea.
Mi-au apărut riduri, tenul meu a îmbătrânit prematur.
Oare mai exista remediu pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu te-ai nenorocit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când te-ai uitat ultima datã in oglindã?

| DeathIncarnate a răspuns:

Wow,iti dai seama?!
Cursul vietii, csf...n-ai csf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul rezolva uleiul de cocos sau argan

| SilentRain explică (pentru DeathIncarnate):

Când m-am uitat în oglinda acu 20 minute, puteam sa jur ca am găsit-o pe Elodia
Eu știam ca sunt "frumoasa" cu spume
Nu-s chiar atât de bătrână

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Acum 20 de minute

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Dacă stau sa ma gândesc, nu e chiar atât de grav
Am doua mâini și doua picioare care funcționează perfect, un ochi stricat și unul bun

Cred ca o sa supraviețuiesc cu câteva riduri, trebuie doar sa ma obișnuiesc cu Elodia din oglinda

| DeathIncarnate a răspuns (pentru SilentRain):

Eh,sa fiu un gentleman iti spun ca si cu riduri arati superb chiar daca nu te-am vazut in viata mealaughing

| Marcelian43 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai happy
Daca te-ai machiat excesiv nu avem ce sa-ti facem.
Cumpara cateva creme

| SilentRain explică (pentru Marcelian43):

Nu-s bătrână, nu folosesc machiaj deloc
O sa cumpăr o crema de Nutella și cu siguranță o sa îmi treacă toate ridurile laughing)

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da tu ce varsta ai?

| SilentRain explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Am fost renegata din' 97 big grin

| anonimg a răspuns:

Asta înseamnă că întinerim, că suntem încă vii. :)
Vitamina E este responsabila cu sănătatea pielii. Caut-o în produsele vegetale. Mai bine zis în uleiuri.
Poate te ajută și asta: https://prodieta.ro/......taminei-e/
Îți recomand uleiul acesta: https://www.testatinromania.ro/ulei-omega-3-costa-doro/
Este cel mai bun la gust și nutrienți; este și un pic cam scump (aproximativ 25 lei 500ml). Îl găsești la Profi.

| Yuoia a răspuns:

Ai imbatranit dar ai uitat sa-ti numeri anii.
Sau, pierzi noptile "fara numar". In acest caz, remediul este odihna, somnul normal noapte de noapte.

| mentholinks a răspuns:

Saracuta de tine. Lacrima.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Ma tu faci mișto de mine? laughing

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Exact. Gata cu munca pe azi?

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Dap 'iar acum am o tona de timp risipit

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Ce faci in timpul asta? In afara de TPU si muzica.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Curățenie, poate mai citesc ceva
, mai caut ceva de munca pe olx, stau pe Youtube, poate vad un film
Habar n-am ce sa fac tipul liber care îmi rămâne

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Invata web design, se cauta mult si e platit bine.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Mam gândit la asta, eu acum am nevoie de bani
In web design ai nevoie de experienta ca să fii bine plătit, experienta care vine în ani
Mi-ar plăcea sa găsesc ceva part-time, un servici care sa nu necesite experienta

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

E mai greu sa gasesti asa ceva in Romania fara pile mai ales. Eu ma refeream ca poti sa inveti in timpul liber fiindca nu stii ce sa faci, gasesti si pe internet proiecte freelancer pe care le poti face contra unor sume mici de bani pana capeti experienta iar peste cativa ani poti sa te angajezi in domeniu si sa lucrezi la un birou la calculator sau chiar de acasa. Nu te gandi la ani fiindca trec repede. Eu regret ca nu m-am apucat de invatat ceva de genul acum cativa ani. Acum mi-e mai greu sa ma motivez desi am inceput si vreau sa invat web development dar am si eu nevoie de bani si culmea imi caut si eu un part time dar am avantajul ca sunt in Germania si ma mai ajuta si parintii. Oricum a fost doar un sfat nu inseamna ca trebuie sa si il urmezi. Fa ce te face sa te simti bine, ca daca nu gasesti niciun pic de placere in ceea ce faci tot e ca naiba.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Photoshop!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Bei apa? Folosesti vreo crema hidratanta? Te speli cu apa rece pe fata?

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

Apa beau, folosesc măști naturale
Ma spăl pe fata cu apa călduța

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Apa rece e mai buna pentru par si piele, dar e bine, sunt sigura ca nu sunt cine stie ce riduri. Vezi tanaka massage.

| IonutCG90 a răspuns:

Combină-te cu Ion, și el are pe frunte de la cât a stat încruntat dar vă trec instantaneu amândurora dacă faceți asta. whistling