| Laura1009 a întrebat:

Vapatul dauneaza grav sanatatii? dar la varste fragede(13-18 ani). fumatul (cu tigara electronica)zilnic are aceleasi efecte ca cel ocazional? care sunt consecintele vapatului, imi puteti spune va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Vapatul poate cauza si apa la plamani, poate in timp sa le schimbe textura, ajungand sa arate ca niste bureti sau ceva de genul. Tigara electronica are si ea nicotina care te face dependent, are cam aceleasi efecte ca si vapatul

3 răspunsuri:
| whatisthis19 a răspuns (pentru Roxana19928):

Ce proastarolling on the floor)))))

| whatisthis19 a răspuns (pentru Roxana19928):

Hai ca da

| Violleta2022 a răspuns:

America a interzis deja vapatul din cauza bolilor grave si a cancerului produs de fumatul electronic cu substante chimice.

https://7news.com.au/......s-c-467319

Uite aici un ultim mesaj al televiziunii australiene:
https://7news.com.au/......s-c-582717