| AlexandraM776 a întrebat:

Vineri mi-au aparut niste pete pe fata, pe spate si pe piept. Sambata a venit o vecina care e asistenta sa ma vada si mi-a spus ca am rubeola. Am si ganglionii umflati. Dar ce e ciudat este ca azi au inceput sa dispara, dar nu de peste tot. Se mai observa pe maini si putin pe picioare. Voi ce credeti? S-ar putea sa apara iar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ieeAlee a răspuns:

Nu cred ca vor aparea dar mai ai mult timp pana o sati dispara

| Misu1997 a răspuns:

Si eu am rubeola de 5 zile si mi s-a intamplat la fel... stai linistitahappy

| ThePoet a răspuns:

O infectie din asta dureaza doar 3 zile dupa care dispare complet treptat. Ganglionii vor mai persista cam 1 saptamana-2 saptamani depinzand cat de umflati sunt.

| AlexandraM776 explică (pentru ThePoet):

Cat timp ar trebui sa stau in casa? Daca imi trec toate petele si ganglionii mai sunt umflati pot sa ies afara?

| ThePoet a răspuns (pentru AlexandraM776):

5-6 zile de cand ti s-a descoperit infectia dupa care poti iesi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul de familie!
Nu dăm cu presupusul când vine vorba de sănătate.
Pa, pa.