| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati luat vitamine aspasia pentru par.mie parca imi cade mai rau de cand le iau..si sunt doar la a 5 pastila crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Am vazut in compozitie,ca ar contine cateva vitamine din gama B-urilor, zinc, vit A, Emdar nu am gasit si seleniu, fier.Toate astea ajuta la stoparea caderii parului si la cresterea lui. Daca ai luat doar 5 pastilute, nu ai cum sa-ti dai seama daca este bun sau nu.Tot ai cumparat o cutie intreaga, acum foloseste-o si apoi poti sa-ti dai seama daca este folositoare sau nu.
Evita stresul, foloseste un sampon adecvat parului tau, clatestel bine, cu otet de mere+apa la temperatura camerei.

2 răspunsuri:
| mihai9996 a răspuns (pentru pietrean):

Daa o sa le iau pe toate acum daca am inceput... poate a picat parul care era deja" bolnav"

| pietrean a răspuns (pentru mihai9996):

Este normal sa cada zilnic, cate 20-30 de fire de par.Parul,ca fir,nu se"imbolnaveste", el este compus din cheratina, ca si unghia.Ce poate cauza caderea parului, este proasta irigare cu sange a scalpului, a bulbului pilos.