| Furnicuta000 a întrebat:

Voi la ce interval de timp va faceti analize uzuale? Sau va faceti doar cand aveti o problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

De regulă de două ori pe an. Sau când simt că ceva nu este în regulă.

| Cinic a răspuns:

Eu nu imi fac analize niciodata. Bine, pentru un viking ca mine este ceva obisnuit sa nu ma imbolnavesc prea des. Dar in ultimul timp ma doare urechea stanga si ma si mananca. Am dat cu audi spray si degeaba. Cred ca trebuie' sa ma duc la medic sad

suntserios
| suntserios a răspuns:

Odată pe an. Daca nu sunt bune le repet după 6 luni.

| Furnicuta000 explică (pentru Cinic):

La medicul de familie

| kalasnicov22 a răspuns:

O data la 10 ani sau la 30.000 km.

| Yurisa a răspuns:

Cand imi amintesc

| sweetys a răspuns:

O data pe an