supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Voi tineti cont cate calorii consumati pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O face http://cronometer.com în locul meu, deci se poate spune, că da. Tu?

| darrio2007 a răspuns:

Eu le numar pe degete de fiecare data cand mananc.

| RAY a răspuns:

Intre 1500-2500 de calorii, avand rata metabolica de 2000 de calorii

| LPCTSTR a răspuns:

Dap, și încă cum.

| aXy99 a răspuns:

Da, imi calculez zilnic de 1 an si ceva incoace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, consum absolut haotic cateodata sub cantitatea recomandata alteori mult peste. Dar nu ma ingras, de 10 ani ma tin la oscilatie de +-5 kg

| Daryusxz a răspuns:

De o vreme da, a inceput sa ma intereseze, oricum nici odata nu esti multumit cu cat ai, de exemplu mie nu imi place cum mi se vede burta cand stau jos fara tricou, si daca nu te intereseaza de acum mai incolo nici asa doar in situatia cand e posibil sa ajungi supraponderal si sa iti dai seama cat de greu iti va fi sa dai jos kg si cum se va vedea dupa dar de regula toti renunta deoarece e greu.

| MihaiTheBest481 a răspuns:

Nu, cine face asta? laughing

| annempp a răspuns:

Nu si sincer nici nu ar trebui sa o faci. Chestia asta poate duce la chestii mai grave pentru sanatatea ta. Daca vrei sa slabesti, poti face asta si fara sa numeri caloriile. Poti pur si simplu sa mananci mai sanatos si sa faci exercitii happy

| Marius16785 a răspuns:

Da,si ca sa imi fie mai usor, te sfatuiesc sa folosesti aplicatia MyFitnessPall, Android si IOS, bafta

| IdkJesus a răspuns:

Nu