| Anonymous744 a întrebat:

Vreau sa ma ingras. Conteaza neaparat de unde provin caloriile?
O sa ma asigur ca iau destule calorii din proteine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Si eu recomand sa se mance mai multe proteine,proteinele tine mai mult de foame si face ca arderile sa fie mai rapide,asta pentru ca organismul sa se foloseasca de proteine are nevoie de extra consum, se foloseste din propia energie pentru asta,ceea ce e foarte bine, conteaza de unde vin caloriile
grasimile = se pun direct pe tine
carbo =sunt energie rapida, in caz ca nu bagi sport se pun pe tine ca grasime, dar sunt principalul macronutrient din natura, carbo sunt extrem de importanti dar si proteinele si grasimile sunt
proteinele =astea sunt folosite in alte scopuri, se pun cel mai greu pe tine ca grasime

11 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Fii in surplus caloric si mananca multi carbohidrati.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Da, contează dacă vrei să fii sănătos. Carbohidratii sunt cei care te ajuta sa crești in greutate nu proteinele. Mănâncă carbo complecși cartofi, paste, orez, mazăre etc., grasimi sănătoase și bineinteles proteine. Fa si sport ca sa pui pe tine uniform.

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

Mănâncă grăsimi vegetale din alune, migdale, nuci. Mereu m-au îngrășat pe mine. Mai ales că și eu am arderile stomacale prea mari.

| RAY a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Nu exista arderi stomacale

| Anonymous744 explică:

Fac sport in fiecare zi, nu mananc deloc fast food.

| Robirecalo3 a răspuns:

Mananca cipsuri stai pe degeaba joaca-te mult pe calculator

| anonimaalee29 a răspuns (pentru Robirecalo3):

Ingrasarea prin produse fast food sau cipsuri nu este sanatoasa. Si nu cred ca cineva ar dori sa puna grasime pe el, ci muschi. happy
In loc sa stea la calculator se poate duce la sala, asta o va ajuta mult mai mult.

| Anonymous744 explică (pentru Robirecalo3):

Nu vreau sa ma imbolnavesc.

| Anonymous744 explică (pentru anonimaalee29):

Am probleme cu spatele, nu am voie sala, din pacat, o sa merg la alergat in schimb.

| skaterboi2002 a răspuns (pentru Robirecalo3):

Fac exact asta de cand ma stiu si nu m-am ingrasat laughing) am 14 ani si 50 kg lol

| Anonymous744 explică (pentru skaterboi2002):

190 cm si 64 kg