| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ingras de urgenta pentru un post de munca, recent am inceput sa fac si sala. am 170 si 59 kg, Nu-mi veniti cu raspuns de genu "esti bine asa sau proteine de genu..." Vitamine doar vitamine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "doar vitamine"? Nu o sa faci nimic cu asta.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume.

Ai nevoie de vreo 4-5 mese pe zi, PROTEINE la fiecare masa.

Deci : PROTEINE, PROTEINE, PROTEINE intr-una

9 răspunsuri:
| aikman01 a răspuns:

Cu vitamine si natural nu cred ca poti sa te incrasi repede... eu m.am ingrasat 6kg intr-o saptamana de mcdonalds happy

| Lidermann a răspuns (pentru aikman01):

Bravo mai! mi-ai dat un raspuns genial... Ce vitamine se vand la mcdonalds? laughing

| aikman01 a răspuns:

Eu am zis daca vrei sa incerci altceva in afara de vitamine... a si scuze pentru felu care tastez, scriu de pe telefon

| Lidermann a răspuns (pentru aikman01):

1 nu toata lumea are bani sa manance la Mc
2 nu toata lumea se ingrasa de la mancare de la Mc
3 + ca nu e sanatos de loc, in schimb vitaminele Da.

| aikman01 a răspuns:

Fratele meu, nu cred ca exista vitamine naturale/sanatoase care sa te incrase repede... nu cred ca exista metoda naturala/sanatoasa sa te ingrasi repede
eu am dat doar o alternativa

| Voidwithin a răspuns:

Nu proteinele ingrasa ci carbohidratii sunt multe produse de panificatie...

| Cosmin86 a răspuns (pentru aikman01):

Vitaminele in primul rand nu ingrasa, nici mineralele.

Mai documenteaza-te

| Lidermann a răspuns (pentru Cosmin86):

Desteptule...

| HearToFaSpartan a răspuns (pentru Lidermann):

Frate vzausi ca el iti raspunsa la intrebare, omu se pricepe nu trebuie acum sa faci pe mafiotu, auzi "Desteptule" mai bine i-ai multumi.