| Arnold2893 a întrebat:

Vreau sa-mi dati si mie niste sfaturi pentru slabire la abdomen.
Adica niste exercitii ceva bun...
Si daca beau suc ar afecta foarte mult in greutate?
Adica ma pot ingrasa de la suc foarte repede sau nu?
Nu beau coca cola sau pepsi, sa stiti.
Funda raspunsului bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mădăă52 a răspuns:

Incearca sa te lasi de sucuri, pentru ca nu sunt sanatoase! Iar pentru a slabi de pe abdomen poti face exercitii care sa-ti solicite muschii respectivi (gasesti pe yt sau oriunde), dar mai ales sa ai o alimentatie sanatoasa, fara prea multe grasimi si zahar. happy

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Daca sucul e cu zahar, bineinteles ca ingrasa, apoi abdomenele nu fac mare lucru, trebuie sa mananci mai putin, sau sa nu mananci chestii care ingrasa tare, asta nu inseamna ca trebuie sa tii dieta, dar nici sa mananci 3 torturi la o masa.

| AnaSuricata a răspuns:

Exercitii de inviorare/gimnastica, alergare, macatul sanatos, dar nu in exces. Poti sa faci si niste abdomene dar sa stii ca nu ajuta mult.

| sNex96 a răspuns:

Salut, Incearca sa faci abdomene.

| Arnold2893 explică:

EDIT:Eu de obicei beau frutti fresh de toate fructele.
Foarte rar Cola/Pepsi.
Nu este o asa mare problema cu acest suc?
sau?