| Iamlolanoah720 a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu un psiholog.
Unul specialist.
Va rog, e ceva serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cauta tu

| sierra1 a răspuns:

Deci să anunțăm psihologii (specialiști, nu oricum!) să te caute. Intre ce ore ai dori să te caute?

| Iamlolanoah720 explică (pentru sierra1):

Acum

| sierra1 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Deci nu derajează?

| Iamlolanoah720 explică (pentru sierra1):

Nu ba din contra spune-i te rog sa ma contacteze pe hangouts

| sierra1 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Ok, fugim să-i anunțăm!

| Iamlolanoah720 explică (pentru sierra1):

Sper ca nu faci misto de mine

| sierra1 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Vaaai, se poate?

| Iamlolanoah720 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu nu stiu pe nimeni de asta intreb aici ca sa caut

| Iamlolanoah720 explică (pentru sierra1):

Zau de nu faci misto

| Iamlolanoah720 explică (pentru sierra1):

Uite daca nu vrei sau nu sti nu ma lua la misto am o problema serioasa

| Iamlolanoah720 explică:

Daa chiar sunt timpita rau
Tu ce mai esti si tu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un psiholog specialist nu vorbește cu tine, ci îți dă o consultație. Aceasta este meseria lui, el din asta trăiește. Astfel o consultație la un psiholog costă. Astfel, degeaba pui aici emailul tău și rogi, un specialist nu te va contacta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Deoarece un psiholog bun nu il gasesti pe TPU, mergi la medicul de familie si el te va trimite la psiholog, cu bilet de trimitere nu dai bani, fara trimitere plătesti.

| Iamlolanoah720 explică (pentru sadrian46):

Pai si de ce nu
Adica cum imi da sfaturi prin semne nu vorbeste?

| Iamlolanoah720 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai nu vreau sa afle familia mea de asta

| Legion7X a răspuns:

Pe platforma asta nu există psihologi, Sunt doar întrebări.
Nimeni nu cunoaște un psiholog. Pe google dacă cauți sunt psihologi, dar depinde de oraș și dacă se poate contacta.

Daca vrei un psiholog du-te în Spital, sunt cabinete speciale pentru asta.S-au caută pe google numele spitalul din orașul tău și fă-ți o programare la telefon.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Dar ce probleme ai de cauti psiholog?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Emite vorbe ca specialist, nu vorbește discuții pe gratis.

| TheWolfOficial1 a răspuns:

E greu sa gasesti pe cineva de incredere asa. Cum a zis CristiDinBucuresti, ai putea sa mergi la medicul de familie pentru o trimitere. Ori sa ii comunici unei persoane pe care o cunosti, cum ca ai vrea sa ajugi sa vorbesti cu unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce probleme ai? Câți ani ai? Fata sau băiat? De ce ești asa aerian/aeriana? Spune aici, poate te putem ajuta cu un sfat.

| Iamlolanoah720 explică:

Lasatio balta bha daca nu stiti nu ma mai corectati si nu mai faceti misto de unde dr*cu v-ati gasit voi sa imi comentati mie nu sunt bataie de joc am probleme seriose cat de nesimtiti sunteti zau

| Iamlolanoah720 explică (pentru Iamlolanoah720):

Nu vorbesc despre toti

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Tu ce mai esti si tu?"

Cristi e psiholog! Nu unul chiar specialist, dar a dat și el un diagnostic. A făcut ce-a putut.;))

Sună la Telefonul Copilului. :)

https://www.tpu.ro/utilizator/ooym

| Legion7X a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Sadrian46, Nu s-a exprimat bine. Un psiholog te ascultă, îți dă sfaturi și încearcă să îți ofere un tratament dacă ești într-o stare psihică proastă. Mergi la medicul tău de familie să îți dea trimitere la Spitalul din Judetul tău.

| Iamlolanoah720 explică (pentru floresdemayo):

Iam trimis un email acum cateva zile sperand sa imi raspunda si nu mi-au raspuns

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Sună-i! Nici eu nu mi-am mai deschis emailurile de vreo 3 ani...
Și vezi că mai sunt si grupuri pe Facebook unde câte un psiholog răspunde.

| Iamlolanoah720 explică (pentru floresdemayo):

Pai nu pot sai sun ca nu am cartela si mi-e frica sa nu afle ai mei si nu am Facebook

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Măcar, spune aici ce probleme ai. Oricum, ești sub anonimat. Nu suntem psihologi licențiați, dar fiecare ne putem transforma într-un bun psiholog, pentru cei dragi. Sunt zeci de persoane aici, care ar putea să te ajute, cu sfaturi și idei. La final, le alegi pe cele mai bune, care crezi că îți vor fi de folos. Vorbește cu noi. happy

| Iamlolanoah720 explică (pentru floresdemayo):

Pai e mult de povestit si imi cam e rusine sa zic aici de fata cu toata lumea
Si daca te uiti mai atenta o sa vezi ca nu toata lumea e la fel sunt uni oameni fara un pic de simt
Si am scris clar in intrebare ca e cv serios dar ei nu inteleg pentru ca nu au creier