| Iamlolanoah720 a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu un psiholog.
Unul specialist.
Va rog, e ceva serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Faci cum crezi, eu zic să încerci. Strigătul tău de disperare a fost luat ca pe-o glumă.
Da, așa e, avem defectele noastre. Și unii dintre noi, avem nevoie de psiholog. Și poate chiar mai mult de unul.hee hee
Dacă se insistă cu glume și insulte, eu zic să blochezi utilizatorii care fac asta.
Acum, rezumă problema cu care te confrunți, in câteva rânduri, și ai să vezi că iese ceva Ok. Sper să gasesti oameni sufletisti, care să iti ofere ajutor.

| Floridori a răspuns:

Nu sunt psiholog, dar imi este greu sa cred ca orice specialist ar avea vreun interes sa te caute.
Daca ai nevoie de el, tu faci tot posibilul sa il cauti si sa dai de el, nu invers.

Poate ar fi mai simplu sa expui direct problema si faci in felul urmator selectia:
-pe cei care sunt rautaciosi nu ii bagi in seama si nici nu le raspunzi;
-pe cei care iti raspund frumos, cu un sfat prietenesc, ii poti asculta, poti lua in calcul ceea ce spun, le mai poti adresa intrebari daca ti se pare bun sfatul dar nu ai inteles ceva;
-daca cineva de aici are habar de acest subiect si are studii in domeniu, sigur iti vei da seama.

Incearca! Nu ai nimic de pierdut.Insa nu poti astepta ca cineva sa incerce sa te contacteze cand tu ai nevoie de el, nu el de tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

laughing Ce tare, eu psiholog laughing bun astept clientele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

De unde sa stii mai, intrii pe google si scrii acolo "psihiatru Bucuresti" sau naiba stie. suni la numar

| Mopmop a răspuns:

In masura timpului meu te pot asculta si cine stie. poate iti dau un sfat bun. Daca vrei si nu consideri deplasata oferta mea, astept un mesaj in prv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce probleme ai?