| sunnyhellll a întrebat:

Vreau si eu sa slabesc 5 kg pana in ianuare,ce imi recomandati sa fac pentru a ajunge la un rezultat cat de cat apropiat de ce imi doresc?(Btw.:Sunt o persoana foarte ambitioasa si am mai facut asa ceva inainte,numai ca am dat jos in perioade mai lungi de timp.) FUNDA, bineinteles celui mai bun raspuns! STIU CA TREBUIE SA FAC SPORT laughing!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valeria_Veronica_Diaconu_1982 a răspuns:

Fereste-te cat poti de pastile pentru ca pot avea urmari urate in timp.eu am slabit vizibil mancand des si putin niciodata nu ma sculam satula de la masa si de evitat tot ce inseamna fast-food, paine doar neagra o felie max 2 pe zi, fara paste, carne de porc sau grasimi, dulciuri sau sucuri chiar daca sunt fara acid.mananca multe fructe daca iti plac mere verzi grefe, si lamaie stoarsa in pahar dimineata nu exagerat.dar nu uita mananca des si putin dar sa nu faci greseala sa te infometezi

6 răspunsuri:
| anutatuca a răspuns:

Eu fac abdomene in fiecare dimineata si nu manca dupa ora 20-21 ca te ingrasi
Sper sa slabesti daca asta iti doresti. Eu am acum 40 kg si sunt in clasa a8a si vreau sa ma ingras ca sunt slabasad

| sunnyhellll explică:

Nici eu nu mananc dupa 19-19:30 si am 58 de kg si 1, 73m (o greutate normala) chiar daca poate o sa fiu criticata ca vreau sa slabesc... eu chiar imi doresc asta din anumite motive. Si daca vrei sa te ingrasi mananca paine si mult dulce laughing

| sunnyhellll explică:

Si.da am facut prostia cu infometatul care a avut urmari "minunate" (caderea parului ca de exemplu, dar sa nu va imaginati ca acum sunt cheala laughing )

| Criiistinutsa a răspuns:

Pai ar trebui sa mananci mancare slaba. Incearca sa ai in medie 4 " mese "pe zi.
Micul dejun ceva slab, un iaurtel si o felie de paine, la 10 un mar, la 12 o supa, la 2 o eugenie, la 4 peste slab.
Si da, sport. poti incepe cu 10 genoflexiuni azi, maine 15, poimaine 20, apoi 3 abdomene. Doar sa le iei usor.
Iti recomand ca dupa ora 18:00 sa nu mai consumi nimic.
Iar dimineata cand te trezesti sa bei un pahar de apa!
Succes la slabitbig grin!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Criiistinutsa):

1. cu regimul ala risti sa te imbolnaesti
2. nu mai manca dupa ora 18 = o tampenie buna sa faci gastrita sau ulcer in cativa ani

Oamenii care nu mai mananca dupa ora 18 efectiv nu gandesc si asculta dupa prostia din popor

| Cosmin86 a răspuns:

1. inveti sa mananci :

http://www.getfit.ro/......abire.html

2. inveti sa-ti organizezi mesele :

http://www.getfit.ro/slabire/regim-slabire/dieta-pentru-slabire.html

E foarte important sa stii cand consumi grasimi sanatoase, cand consumi carbohidrati, proteine cu absorbtie rapida si lenta, etc.

P.S. : carbohidrati cu absorbtie rapida ( miere, zahar, etc. ) doar inainte sau dupa antrenament, atat, in rest ramai pe carbohidrati complecsi cu abs lenta