| JeniGeanina a întrebat:

Am pătat și eu fața de masă cu lac de unghii care era mov (fața mea de masă este neagra cu roșu si cu galben ????⚫????.)
Ma tem ca dacă pun acetonă se va duce culoarea(in plus am pătat doar pe negru și pe roșu) ????????????????

Mama nu știe si cand va veni de la serviciu mă va omorî.

Ajutor????????????????????????????????????????????????

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Se duce! Sigur! Se duce și fața de masă! Îi zici lui mami că gaura a fost făcută de către pisică sau cățel sau hamster, iar dacă nu ai animal de companie te faci că nu știi cum a apărut gaura din fața de masă.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Asta a fost lectia ta: sa nu-ti mai faci unghiile direct pe suprafete. Trebuie sa le protejezi cu un prosop mai vechi.
Duci fata de masa la o curatatorie, poate stiu ei cum sa scoata pata. Nu te apuca tu sa faci nimic, ca o strici.