| Anonymus123 a întrebat:

Am vazut de multe ori la Tv in filmele americane sandvisuri triunghiulare. Cum se fac?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inginerie mare, ce sa spun! Dupa ce prajesti painea toast, tai felia pe diagonala si-ti ies 2 triunghiuri. Trebuie sa faci facultate de mecanica cuantica, master si doctorat ca sa te prinzi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu cum crezi? e complicat tare sa tai o felie de paine pe diagonala nu?

| Anonymus123 explică (pentru ardnaxur1961):

Wow...ce destept esti! Asta stiam si eu si puteam face si eu. Si salamul, cascavalul, rosia si salata cum le faci... Eu ma refeream la adevaratul sandvici, nu la ce te gandesti tu.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Anonymus123):

Wow la tine. tu chiar nu poti sa te prinzi de faptul ca dupa ce faci un sandwich normal poti sa il tai pe diagonala?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Anonymus123):

Aceeasi inginerie: exista sunca si cascaval de forma patrata. Ca si painea, se taie pe diagonala. Cat despre salata si rosii, nici macar americanii n-au gasit o metoda de a le face triunghiulare, sa stii. Dar, se pare ca, pentru tine, chiar si pusul unei felii de rosie pe o felie de paine e unul dintre marile mistere ale omenirii.

| babypowder87 a răspuns:

Sunt fara cuvinte...straight face asta da problema existentialalaughing