| AlinaGhe18 a întrebat:

As vrea si eu o reteta pentru sarmale, ii plac iubitului meu foarte mult si vreau sa ii pregatesc o cina romantica.Astept si indicatii si reteta sa fie cat mai simpla pentru ca sunt incepatoare

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care ii plac? Cele in foi de vita sau in foi de varza? Uite ceva aici.
Sursa:http://retete.unica.ro/recipes/sarmalute-in-foi-de-vita/

| Fatamuntilor a răspuns:

Linkul l-a dat darrio, nu mai dau si eu, dar daca esti incepatoare s-ar putea sa ai probleme la impachetatull sarmalelor.Iti sugerez sa rogi pe cineva sa-ti arate cum sa face sau sa cu acceasi umplutura sao folosesti la ardei.Cumperi cam 2 kg de ardei, ii speli scoti cotoarle cu grija, scuturi de seminte, iar cu umplutura de sarmale o pui in ardei.E,, varianta'' pentru incepatori.