| elenaaaaa56262 a întrebat:

Buna! Am pus o bluza colorata in dungi (negru, roz, alb) si am pus-o la spalat inca cu niste blugi negri, iar din cauza aceasta bluza s-a inchis la culoare, a prins din culoarea blugilor, niste sfaturi sa pot remedia situatia?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu poti remedia. Poti doar invata ca pe viitor sa speli hainele pe categorii de culori.
Hainele care contin alb sunt cele mai vulnerabile. Nu se pun cu alte culori.

| MarianWLF a răspuns:

Un singur lucru poti incerca, Nufar, se gaseste sub forma de spray, iti las link cu poza mai jos. Nu contine clor, deci poti face o ultima incercare, il gasesti in Penny si Mega Image, posibil si in Carefour sau Auchan, dai bine cu nufar, lasi 15 minute, dupa bagi bluza singura la 90 de grade.

Răspuns utilizator avertizat