| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca un pliculet de ceai verde e suficient pentru o cantitate de apa echivalenta cu 3 cani de ceai sau trebuie cate un pliculet la fiecare cana. funda

4 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Cate un pliculet la fiecare cana.eu asa fac.

| oanard174 a răspuns:

Cate un plic la o cana eu asa fac.

| Claudiuclaudiu123 a răspuns:

Fiecare pliculet de ceai este echilibrat pentru o cana de 200 ml apa

| ocrucianu a răspuns:

Parerea mea in legatura cu pliculetele de ceai este ca acestea sunt supradimensionate, din motive de eficienta financiara. Daca ne-am cumpara acelasi ceai nedozat la pliculete, din aceeasi marca, nu doar ca ar fi mai ieftin la suta de grame, dar precis am mai face economie si punand ceva mai putin decat ne obliga pliculetul. In concluzie, cred ca un pliculet e arhisuficient pentru o cana tare de ceai (infuzat corect, 5-10 minute) iar daca bem de multe ori pe zi, ar fi bine sa impartim pliculetul cu altii, sa nu ne sara inima din piept, totusi.