| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU.Azi m-am cantarit si am 56 kg la 12 ani si 3 luni.Cred ca am intre 1, 52 si 1, 55(nu stiu sigur). Este bine? Credeti ca ar trebui sa slabesc? Funda! Scuze de categorie!

Răspuns Câştigător
| gigel68 a răspuns:

Este perfect. esti in perioada de crestere e normal sa ai aceasta greutate pentru inaltimea ta. nu te lua dupa astia care iti spun ca esti grasa, sau ca ar trebui sa slabesti. ia si mananca sanatos, fa sport si nu te gandi la greutate. iar daca tu te simti grasa, ai putea sa pui accentul mai mult pe sport. daca nu, continua asa pana ce organismul se opreste din crestere (20 ani) si dupa aia poti sa slabesti daca va fi nevoie.
nu te mai lua dupa subnutritii de pe TPU, ei traiesc cu cips si cola.

5 răspunsuri:
| Kanabiss a răspuns:

Esti un pic cam grasuta la 12 ani si 1 52 eu la 14 si 68 kg la 1, 70 si par grasut laughing

| jadir a răspuns:

La kg de care spui tu poti fi slaba daca ai oase grele sau grasa,prin urmare nu stiu daca kg tale sunt ok. Apucate de aerobic,inot,bicicleta, alergari, bafta!

| dyonline88 a răspuns:

Da ar trebui sa slabesti.cica normal e sa ai cu 10 kg mai putin decat valoarea inaltimii.deci la 155 trebuie sa ai 45 de kg.

| ProAlecks a răspuns:

Pai eu am 12 ani si 7 luni si am 1.70 inaltime si am 56 kg. Imi pare rau sa iti zic dar cam da... big grin

| justagirlll a răspuns:

Da e cam mult