| Miu_Stefan_1999 a întrebat:

cum ascund o raceala de cineva? adica...cum sa vb. fara sa isi dea seama ca sunt racita si tot asa. stiu ca e o intrebare grea dar sper ca ma puteti ajuta.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa nu te vadă ca tusesti, strănuți sau mai rău, ca îți curge nasul.

| andreeahello a răspuns:

Nu prea ai cum sa ascunzi. Cand racesti tinzi sa vorbesti mai mult pe nas, si in general se vede ca esti racit, nu mai ai energie, etc, cred ca stii la ce ma refer. Poti sa folosesti un spray care sa te ajute cu nasul dar asta e o solutie temporara. Dar, de ce ai ascunde?

| Miu_Stefan_1999 explică (pentru andreeahello):

Vreau sa ascund de sora mea ca sa nu se supere pe mine caci plec azi la ea dar cum sa fac sa nu ma vada?

| Miu_Stefan_1999 explică:

Am 10 ani si daca ma vede ca sunt racita se supara putin pe mine si daca ma vede nu prea o sa ne mai scoata in oras pe mine si pe sora mea. Chiar nu exista alte solutii? macar sa nu se vada ca sunt racita asa de tare. Ea are 30 ani si nu prea vrea sa raceasca de la noi... Sper ca puteti sa ma ajutati.

| CosminCD a răspuns:

Nu prea poți. Bea un ceai cu lămâie și poate o sa-ți treacă.