| ReDMaN12 a întrebat:

Buna ziua TPU.Pot tine o shaorma de la un fast-food de azi pe maine,gen sa o pun undeva in frigider, sau sa o las in punga ei si dupa maine sa o incalzesc si sa o mananc?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Monica_1975_mGvI a răspuns:

Sa-ți spun cum fac eu, după ce îmi cumpăr o shaorma, si nu am chef sa o mănânc, o pun la frigider, apoi a doua zi, când vreau sa o mănânc, o încălzesc la 30 de secunde sau mai puțin si e mai gustoasa! Te rog funda!

10 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Da poti!

| christall a răspuns:

Da, poti. Si eu mai fac asa si a doua zi o incalzesc la microunde. Dar sa o bagi la frigider, sa nu o tii mult in caldura, ca se strica maioneza si te intoxici.

Răspuns utilizator avertizat
| Fumiko a răspuns:

Da, dar ai grija la maioneza, sa nu aibe gust urat, chiar daca sta la frigider, tu o vei incalzi, si va avea peobabil gust neplacut dupa incalzire.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Da dar sa arunci maioneza, e foarte periculoasa dupa ce se altereaza.

| Ironwin a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Nu se altereaza maioneza de pe o zi pe alta in frigider.

| IoanaPuppy31 a răspuns (pentru Ironwin):

Stiu, dar tu crezi ca la fastfood fac maioneza proaspata pentru fiecare client? Sa fim seriosi, in ziua de azi banii conteaza.

| Ironwin a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Chiar daca nu o fac in fiecare zi, la cata shaorma se mananca la noi zilnic, este putin probabil sa fie veche si sa nu reziste o zi la frigider. Dar bineinteles ca nu este exclus sa fie si cum zici tu, atunci eu recomand sa se foloseasca de nas, la cel mai mic "semn" de miros neplacut, o trimiti direct la gunoi. Sa ai o zi luminoasa.

| Iosif9619 a răspuns:

Poti face asta!

| Matei1806 a răspuns:

Da