| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai simpla reteta de inghetata pe care ati incercat-o vreodata?

14 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Inghetata de vanilie...baza happy

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cea mai simpla reteta am testat-o pentru prima data in copilarie: frisca batuta amestecata cu fructe zdrobite.

| ioanaa a răspuns:

Ca si miruna. mi-am amintit acum ce imi facea mama cand era mica : smantana, cu cacao si zahar, amestecate bine si puse la congelator. Chiar acum ma duc sa-mi fac, mi-e dor de gustul. copilariei happy

| FearNoEvil a răspuns:

Iaurt cu fructe bagat la cogelator. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apa+sirop+frigider, simplulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 oua, 0, 500 ml frisca, 9 linguri de zahar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tiramisu cu oua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei catae oua vrei tu si bati bine numai albusul apoi adaugi cat zahar doresti in compozitie si lasi la rece mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa recunosc ca prima mea inghetata a fost un deliciu pentru familia mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vafa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| ADDA_4343 a răspuns:

Iaurt cu zahar si cacao cea mai buna reteta mmmmmm daca vr sa iti sp cum o faci trm un mesaj

| ivascopavel a răspuns:

Cea mai simpla reteta? sa o cumpar de la magazin