| LisaJulie a întrebat:

Care sunt cele mai sănătoase salate de făcut acasa?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Exista atatea feluri de salate incat ar fi imposibil sa-ti spunem exact, fiecare isi face salata cum vrea. Nesanatoase ar fi sosurile care se pun in salate, de ex salata boeuf ar fi foarte sanatoasa daca nu s-ar pune maioneza. Sau cel putin nu atata maioneza ca totusi un pic de ulei nu strica nimanui. A nu se confunda nesanatos cu bogat in calorii. De ex nucile sunt bogate in calorii si chiar daca sunt sanatoase nu poti manca prea mult pentru ca te ingrasi

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

De radacinoase, pentru ca refac flora intestinala
De sfecla rosie, sau varza rosie deoarece contin o cantitate mai mare de antioxidanti.

| MistarGoGu a răspuns:

Orice leguma pusa de tine ingradina! Tu știi cât și ce chimicale pui! Dacă pui ceva! În nimeni nu mai poți avea încredere ca toarnă chimicale cu sacii!
Și la uleiul de măsline ca și ala se falsifica în draci!