| bmm a întrebat:

Cat timp se fierb 5 oua?big grinfudabig grin

Răspuns Câştigător
| Cosmynutzaa a răspuns:

6 minutehappy funda?

18 răspunsuri:
| Outspoken2 a răspuns:

Daca le doristi mai tari le vei lasa cat timp vrei tu! adica vreo 10 min.iar daca le vrei sa fie "cu zeama" cam 5 min! Sper sa te fii ajutat!

| Miru2004 a răspuns:

3 minute, funda?

| php a răspuns:

Pana vezi ca da apa in clocot happy funda?batting eyelashes

| Neymar10 a răspuns:

Pai si 5 si 1 e tot acelasi daca le pui toate intr-o oala mare si apa sa le cuprinda pe toate...sa fie bune le lasi 6 minute si se fac perfecte nici moi moi dar nici tari

| Thea a răspuns:

3 min.

| haifisch a răspuns:

Depinde daca le fierbi pe rand sau pe toate odata. laughing

| LexieG a răspuns:

Le pui intr-o oala si le lasi pana cand apa incepe sa clocoteasca.Te uiti la ceas si le mai lasi sa fiarba inca 10 minute dupa ce apa a inceput sa clocoteasca.SUCCES! fundita PLZ big grin

| Dracushorul a răspuns:

Pai le pui pe toate 5 sa fierbe in 7 minute.^.^
Depinde daca le vrei tari sau moi.
Daca vrei mai moi le lasi mai putin daca le vrei tari le lasi mai mult cam 8-10 minute.

| PredatoR a răspuns:

Dupa ce da apa in fiert, 5-6 minute daca le vrei tari, 3 minute daca le vrei moi.happy
Eu asa fac.

| taaavy a răspuns:

Trebuie lasate sa fiarba tip de 7-8 minute :dMama mea asa le lasawinkingSi ies perfercte.

| ingerashscumpik a răspuns:

Cam in 7 in minute.
Mi se pare cel mai potrivit timp

| lulu_5281 a răspuns:

Timpul de fierbere se socoteste din momentul in care apa incepe sa clocoteasca. Ouale se pun la fiert numai in apa rece; daca sunt puse direct in apa fierbinte, coaja poate crapa.

Cat se fierb?

•3 minute - ca sa fie moi.
•4 minute - ca sa fie cleioase.
•6 minute - daca iti plac tari.
•10 minute - pentru ca ouale sa iasa foarte tari (cand se folosesc tocate in alte amestecuri).

| liiaa a răspuns:

5 min

| FataCuMinte97 a răspuns:

Buna.4 minute in acelasi vas(pe toate odata). Fundita?

| trifescugabriela a răspuns:

In scurt timp!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Cam n jur de 5-6 minute dupa ce daa apa in clocot...happy

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy ou fiert moale 3 min de cand incepe apa sa fiarba, tare 5-6-7 min...de fapt la cele tari nu iti trebuie un timp anume, atat timp cat tu le vrei tari, pe mine ma intereseaza cele moitonguesmug, adica 3 minwave

| Clipa_Loredana_Alina_1990 a răspuns:

5-6 minute de cand incepe apa sa fiarba