| anonim_4396 a întrebat:

Ce gen de mancare ati incercat sa faceti si ati esuat aiurea?

Răspuns Câştigător
| motherfuckerstyle a răspuns:

Prima data cand am incercat sa-mi fac oua prajite la aragaz singura, aveam vreo 13 ani.Tot ce stiam e ca trebuia sa pun ulei in tigaie si bineinteles cautam sticla, in fine am gasit o sticla d 2 litrii cu ceva galben in ea[u; lei] am infierbantat tigaia si cand am turnat,, uleiul''a luat foc sticla, mana mea si motorina din tigaie. Ouale prajite cred ca au iesit bune:d

Ps:daca gasesti o sticla cu ulei infundata pe langa aragaz gusta mai intai...

15 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Mămăligă

| nesuferit a răspuns:

Aaa...iti dai seama ca toate au esuat la inceput laughing
Pe care ai vrea sa tio povestesc big grin

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru nesuferit):

Cea mai aiurea laughing

| wforweirdo a răspuns:

Omletă. Am vărsat toată sarea pe jos, omleta s-a ars, am dat cu capul de hotă...

| nesuferit a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Pai am incercat sa fac orez laughing, dar am pus putin rau de tot apa. si a iesit tare ca betonul, si l-am taiat felii si l-am mancat pe paine laughing)

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Prima mancare pe care am facut-o...nu mai stiu.dar cand am prajit prima data cartofii i-am carbonizat complet

| Dyana_3851 a răspuns:

Nu stiu.n-am incercat incalaughing

| Siracuzia a răspuns:

Buna! De curand am incercat sa gatesc clatite(aluatul era facut deja de mama),am turnat prea putin aluat in tigaie si au iesit subtiri de tot,cand vroiam sa le intorc le rupeam mai mult cu cutitul, le gauream, plus ca le intorceam deja arse pe o parte.

| nesuferit a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Am patit si eu asta la cartofi, laughing dar mi-au placut pentru ca au fost facuti de mine laughing))

| alexralu34 a răspuns:

Pai, nu prea am facut eu multa mancare la viata mea, dar odata(anul asta)am facut pe desteapta si am zis ca pot face singura o crema pentru tortul verisoarei mele, pai pe scurt a iesit si oribil si dezgustator adic arata de parca era stricata si acel gust il avea, deci am invatat ca n-o sa mai pun in viata mea la o crema ingrediente din capul meu si ca niciodata nu o sa mai gatesc(pentru binele celorlanti)si desiguri mama s-a suparat pe mine si a facut-o ea din nou, dar cel putin totul s-a terminat cu bine si nu s-a intamplat ceva mai grav

| wforweirdo a răspuns (pentru Siracuzia):

Aa am încercat odată să fac pancakes cu o prietenă dar s-au ars de tot, am pus prea mult ulei, am alergat să aduc încărcătorul din cameră şi am alunecat şi am căzut pe gresie. Miştooooo

| ZooZoooZoleee a răspuns:

Omleta sigh am uitat sa pun ulei in tigaie laughing)))))

| morningstar a răspuns:

Un chec facut impreuna cu fratele meu. Eram mici si aveam pofta de ceva dulce. Dar am pus mai mult zahar decat trebuia si a iesit tare de suna cand bateam cu lingurita in el laughing) a fost prima prajitura gatita de mine. Acum stiu sa gatesc mult mai binewinking

| Rockart a răspuns:

Primul meu cremsnit.A iesit aiurea rau, foarte subtire si flescait, dar a fost bun.