| Gustos.ro a întrebat:

Ce mancati de obicei atunci cand mergeti la restaurant?

57 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

De obicei aleg "specialitatea casei", ca sa am privilegiul sa gust din cat mai multe bunatati.

| Elena1234456 a răspuns:

Ciorba de legume, cartofi pai cu snitel sau pilaf cu cordon bleu... happy mancare "sanatoasa" in mare parte...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pizza cu bere.
Cartofi pai cu bere.
Dar de cele mai multe ori bere cu bere! happy

| JustMeFlory a răspuns:

Cartofi(prajiti, nature daca au)salata, snitel, cascaval pane, ciorbite.Depinde si ce mai au prin meniu.Mai mananc si chiftelute marinate etcbig grin

| matura a răspuns:

Imi place salata Caesar si pestele, mai ales somonul.Astea sunt mancarurile preferate la restaurant si un vin Sangria.

| mioara a răspuns:

De obicei nu merg la restaurat.

Răspuns utilizator avertizat
| elisa_2627 a răspuns:

Neaparat o ciorba de burta, escalop cu cartofi natur cu salata de varza si gulas unguresc. Iar ca desert clatite cu branza dulce.

| inna a răspuns:

Ce-mi face cu ochiul din meniu, depinde ce restaurant e.

| M4RK a răspuns:

Cartofi pai cu cascaval pane, ciorbe.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Ce imi place mie din meniu.

| nely a răspuns:

Cartofi prajiti cu ceva la gratar

| selef a răspuns:

Paine.

| Orannginna a răspuns:

Eu am o mica obsesie, cand mananc la restaurant imi place sa comand aproape mereu paste. Si cand ajung acasa incerc sa le prepar si eu exact la fel laughing

| Lary a răspuns:

Pizza sau cartofi prajiti cu snitel sau cu cascaval panebig grin

| simina a răspuns:

Prefer sa mananc ceva nou, inedit, ce nu pot si nu stiu sa fac(ma omoara monotonia) ceva gustos specific zonei in care ma aflu.nu o sa inteleg niciodata oamenii care se duc sa manance fripturi cu cartofi prajiti asta denota lipsa de imaginatie si cultura

| delia_6706 a răspuns:

O salata sanatoasa asortata. O ciorba de burta(desigur inaintea salatei)si poate ceva carnita de pui sau vita.happyi un suc de portocale natural. Mie sincer nu imi plac sucurile carbogazoase.Si la desert o salata cu fructehappyMiami e o bunatatebatting eyelashes

Sau aleg ceva dintre astea.Cam asa mananc eu...
Mie imi place mancarea sanatoasa! Tie?

O zi frumoasahappy

| lauracostina a răspuns:

De obicei cand merg la restaurant incerc felui noi de mancare, adica ceea ce nu am mai mancat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce au in menulaughing...
In general... o ciorba... o friptura...si o salatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancaruri care se fac mai greu acasa sau care contin ingrediente rare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei nu comand acelasi lucru pe care il pot prepara acasa si prefer rata, sushi, fructele de mare, cus-cus, grill argentinian...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciulama de pui cu smantana, ciuperci si mamaliguta, iar desert clatite surpriza(contin:fineti, inghetata, salata fructe, frisca).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Specialitatea casei, iar daca revin la acel restaurant, incerc si alte preparate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata Caesar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de specificul restaurantului. de regula, maninc in restaurante f bine cotate si imi aleg feluri de mincare pe care nu le pot prepara acasa. de ex. supa de creveti, salata de fructe de mare (proaspete nu congelate!), biftec, sushi etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste sub diverse forme, salate, mai rar pui, depinde de anotimp, restaurant, "foame",...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba de burta, ceafa cu cartofi pai, muraturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba cu un gandac in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula ciorba de perisoare sau burta, friptura la tava si salata.