| BeLyNdA a întrebat:

Cine a gatit mancare mexicana? Spuneti-mi si mie niste retete care v-au placut in special.Si spuneti-mi si de ce v-a placut. Fundiza + vot!

2 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

EU FOLOSESC LEGUMELE MEXICANE DIN COMERT la fripturi care se fac rapid folosind PUNGILE magice din comert care au IN ELE SI CONDIMENTE SPECIFICE. Pun carnea de friptura care o doresc in punga, pun legumele mexicane si mai adaug 300 g ciuperci curatate si spalate, taiate pe jumatate si 4-5 cartofi curatati si taiati in patru. Inchid punga cu bentita data in punga, agit punga bine sa se imprastie bine condimentele si dau la cuptor, conform instructiunilor de pe punga. Exista in comert si set de 5 pungi pentru fripturi fara condimente si AICI,INTERVINE MAIESTRIA SI GUSTUL GOSPODINEI; se pun condimente bio din gradina ca :partunjel, rozmarin, salvie, tarhon...sare sau vegeta, un pahar de vin, 1-2 rosii taiate in cubulete si inchizi punga, o peforezi pe partea din fata in 3-4 locuri cu un ac si o pui in tava si dai la cuptor. E O MANCARE RAPIDA SI SANATOASA. TOTUL IN SUC PROPRIU SI FARA GRASIMI!

| PetreConstanta a răspuns:

Ai grija ca este cam iute