| GEORGEL2012 a întrebat:

Cum se mananca pizza la restaurant? cu furculita sau cu mana?
pizza o taie chelnerul sau..eu?

Răspuns Câştigător
| elenanaely a răspuns:

Buna Georgel! Pizza va veni deja feliata, de obicei sunt 8 felii happy Acum depinde de tine cum vrei sa o mananci, cel mai bine la masa este sa ii imiti pe altii, cum mananca ceilalti, mananci si tu, mai depinde si de restaurant bineinteles dar daca iesi in oras cu familia sau prietenii si te simti destul de confortabil in prezenta lor nu e nimic rau sa mananci cu mana. bafta!

9 răspunsuri:
| Th3Unknown a răspuns:

Daca il rogi pe ospatar, ti-o va taia el, desigur. Pizza la un restaurant poti sa o mananci cum vrei. Poti parea mai civilizat insa daca folosesti furculita si cutitul ca sa te ajuti sa o rulezi si apoi sa o tai ca sa o papihee hee Eu le folosesc pe ambele metode, in functie de ambient si cu cine am ocazia sa servesc respectiva masa.

| IuliaWd a răspuns:

De obicei la restaurant pizza se mananca cu furculita... si eu zic ca ar fi mai ok sa iti tai pizza singur. laughing

| Hutzy95 a răspuns:

Eu de obicei daca merg la restaurant o mananc cu furculita iau cu furculita o felie de pizza si o mananc asa tot timpu sau cu manalaughing

| Laura927 a răspuns:

Sa mănânci pizza cu furculița si cutitul într-o pizzerie te faci de ras!
Pizza când îți este adusă la masa este deja tăiată tu doar iei o felie cu mana si o infulici ca na. E Pizza!
Eu dacă vad persoane ca mănâncă pizza cu cuțit si furculița m-a apuca rasul.
Eu sunt o persoana ft manierata, nu m-a fac de ras unde merg nicăieri, părinții mei m-au învățat de când aveam 5 ani cum se mănâncă intr-un restaurant, mama este ospatarita de 20 de ani si cunoaște manierele unui restaurant.
Doar sa nu mergi intr-un restaurant scum si sa ceri pizza ca si asta este de prost gust.
Pizza este distractiva pentru ca nu cere maniere si se serveste cu Coca-Cola ca americanii happy
Nu te lua după alții dacă ii vezi ca mănâncă cu cuțit si furculița pizza.

| Calab00m a răspuns:

Pizza, ar trebui sa o taie chelnerul.Dar tu o vei mnca cu mana.

| Kriss96 a răspuns:

Eu o mananc cu mana. Si asa am vazut ca face mai toata lumea. Doar nu te referi la restaurant de 5 stele. Ca acolo nici nu mananci pizza. Mananci creveti si caracatita laughing) Demagogii mananca cu furculita. E si greu, din cauza blatului, si chiar aiurea!
Pizza o primesti gata feliata. Nu tai tu nimic.
Dar cel mai bine sti cum faci? Mananci cum iti vine tie. Fi tu insuti. Nu te uita in jurul tau.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

La restaurant, pizza se mănâncă cu furculiţa fiindcă aşa e mai elegant. O primeşti deja tăiată, în 8 felii de obicei.

Pa-pa.

| TheAvenger a răspuns:

Pizza deja ți-o aduce tăiată. Și o mănânci cu mâna, că așa se mănâncă pizza.

| vladionut94 a răspuns:

Unde stai prietenas in creeru muntilor nu ai frecventat restaurantele rolling on the floor)))