| Panteraa a întrebat:

Dacă dezgheț carne tocata în apa peste noapte și o las în bucătărie se strica? Sau trebuie pusa la frigider?

4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Seara o scoți de la congelator și o pui într-un bol și o lași pe masă până dimineață. E frig afară, nu are nimic. Până dimineață e dezgheață.
Vara NU o lași peste noapte pe masă, o pui la frigider și până dimineață se dezgheață.

| WhiteLife a răspuns:

Nu se strica, noi tot timpul facem așa, chiar daca nu o pui in apa e ok.
Daca te ajuta:

https://m.youtube.com/watch?v=X0ahKON2vNY&t=3s

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se strică.

| Simpatic a răspuns:

Pai nu o pui in apa, o lasi pe o farfurie adanca, sau pe un bol ceva sa se dezghete ea la temperatura camerei. Nu cred ca se va strica.
Daca o lasi in apa da cred ca se va intampla asta pentru ca se va dezgheta mult mai repede si va sta ore bune in acea apa pana dimineata.