| lari67 a întrebat:

Heihappy. sunt la o prietena si vrem sa facem ceva dulce dar nu avem laptelaughing. de asta vreau sa va intreb daca budinca sau frisca, merg preparate cu apa? VA ROG AJUTATI-NEE!
dau fundita, multumesc!

Răspuns Câştigător
| madalinutza a răspuns:

Nu merge cu apa nicicumhee hee
dar fara lapte se pot face niste clatite
iti trebuie doar faina, zahar, 2 oua, zahar vanilat si in loc de lapte pui apa.
cam 500 mlhappy
succes>big grin

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu merg preparate cu apă. Mergi şi cumpără lapte! Baftă!

| Sophie a răspuns:

Nuphee hee

| KeepCalm a răspuns:

Nu mergehappy Ti`e greu sa mergi pana la alimentara de la colt?hee hee

| cяιss a răspuns:

Eu am facut chec adineauri.laughing
tot nu aveam lapte si am facut un chec
ulei, zahar, faina.cacao,zahar vanilat, rom laughing
bafta:d

| PuzzlE a răspuns:

Din cate stiu euthinking la dr oetker merg si cu apawinking

| RecycleBin a răspuns:

Da merg... daca iti place lichidalaughing

| KAMYTZU a răspuns:

Poti face clatite si cu apa

| Aiicha a răspuns:

Folositi lapte prafhappy e mai usor asa

| nana a răspuns:

Salut Iari67. Poti folosii si apä in loc de lapte, dar gustul nu v-a fii acelasi. Incearcä acum färä lapte, iar data viitoare foloseste lapte si vei vedea diferentä de rezultat. Pup si succes. Meriti pentru cä te sträduiesti sä faci ceva, ceea ce altii nu fac din prea multä comoditate. Pup ...nana