| Oxanna a întrebat:

HELP! URGENT! maine, parintii mei isi serbeaza aniverarea, si as vrea sa le pregatesc micul ddejun la pat. Vreau ceva ai special, si cat de cat simplu [ gatesc bine, doar ca nu pre adiversbig grin] orice, reteta, idee, sugestie este bine-venita, aaa da nu vreau OMLETA! am facut asta anul trecut si nu prea mi-a iesitbig grin va rog fara chestii de genul: cauta singura/nu stiu etc. DAU FUNDOI:* mersi multhappy

Răspuns Câştigător
| Emii_7808 a răspuns:

Hey, am facut si eu asta mai demult. nu mai stiu exact ce am preparat, dar eu nu le-am adus-o la pat. Pai poti face oua fierte nu ceva complicat, paine prajita un lapte cald, un fruct, poti inlocuii lapetele cu fulgi de cereale cu iaurt si un suc de mere ar fi bun :*! aa sa nu uitam de CLATITE :* se fac usor pup:*:X! funda? pofta buna smug:X

3 răspunsuri:
| minnieee a răspuns:

Fa-le o cafea si poti sa le faci ca un fel de platou cu de toate (salam, cascaval, legume.etc)dar aranjate frumos, poti sa le tai in diferite forme sau poti sa le faci oua benedict http://gospodini.blogspot.com/2010/01/oua-benedict.html (reteta), sunt foarte bune; x.

| Comoaracasei a răspuns:

Buna scumpa mea,
Uite, arunca-ti un ochi pe luinkul acesta: http://deliciul-casei.blogspot.com/2011/01/paine-inblanita.html
si pe linkul acesta: http://deliciul-casei.blogspot.com/2011/01/cafea-de-iarna.html
Hai sa-ti povestesc ce am facut eu ieri dimineata si daca e papara e ceva special:
am luat cam 50 g de nuci pe care le spargi putin si le prajestiputin in tigaie; pui putin ulei; iei un ardei capia si-l tai rondele si apoi arunci papara peste.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut!
Poţi prepara clătite sau salată de fructe cu muslii şi iaurt.
De asemenea, pregăteşte-le o felicitare şi urează-le din suflet " La mulţi ani!".
Asta contează cel mai mult.