| IGM a întrebat:

In carnatii de porc trebuiesc bagate frimituri de paine? Primul raspuns bun primeste funda, va rog e urgent.

Răspuns Câştigător
| Joannaa a răspuns:

In niciun caz, se pun condimente, apa + carne tocata.

12 răspunsuri:
| And4rr a răspuns:

Nu!

| pisicutzamik a răspuns:

Nu se pun, pentru ce sa pui paine? se pun doar contimente

| ghemarius09 a răspuns:

N niciun caz, se pun condimente, apa + carne tocata.

| VadTot a răspuns (pentru Joannaa):

Cum sa pui apa in carnea de carnati? Cred ca ai auzit pe la tv.Cei care vand ...doar pentru fura la cantarlaughing)

| Joannaa a răspuns (pentru VadTot):

Stiu ca ti se pare ciudat, dar chiar se pune apa in carnati, pentru ca sa fie mai slabi (potrivit) si sa nu crape in timpul prajiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
NU! Nici intr-un caz nu se baga asa ceva, pui doar condimentele specifice, atat.
Te pup!

| Bitza91 a răspuns (pentru VadTot):

Este adevarat in legatura cu apa din carnati.

| VadTot a răspuns (pentru Bitza91):

De Unde i adevarat? Asa Face Mama Ta bunica ta? Din ce regiune a tarii esti?

| Bitza91 a răspuns (pentru VadTot):

Sunt din Ploiesti prietene! si stiu PERFCET ceea ce vorbesc si pe deasupra am 22 de ani, nu sunt un putzoi.Asa ca nu mai imi cere explicatii.Cauta pe net sa te convingi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU se pun "firimituri de pâine" în cârnaţii de porc!

Vezi reţeta la linkul :
http://www.e-retete.ro/retete/carnati-de-casa

| tasmania a răspuns:

Nu, in niciun caz. Adica, eu n-am auzit. Paine se pune doar cand faci parjoale sau chiftelute - uneori nici la astea.

| Kasia a răspuns:

Nuuu.frimiturile de paine se gaba doar la chiftele si nu au nicio legatura cu gatitul carnatilor