| Denila123 a întrebat:

O mașină de spălat ce recomandați? Am înțeles că Samsung sunt bune.

14 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

LG sunt calumea.

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu ma uit la recenzii din mai multe surse. Asa mi-am cumparat eu masina de spalat. O am de 2 ani si merge la fel de bine ca in prima zi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am un LG si sunt foarte multumit.
daca te dau banii afara si vrei ceva cu adevarat bun, Miele

| GabiDumitrescu a răspuns:

Am Samsung. NU lua asa ceva. happy Ce buget ai si cam ce vrei de la ea?

| Violleta2022 a răspuns:

Noua generatie de Samsung "front load" au consum redus de apa si de electicitate, fiind foarte bune. Eu o am pe cea cu capacitate de 10kg rufe uscate si sunt foarte multumita de ea, ca pot spala si paturi fara probleme.
Masina cantareste automate rufele uscate si isi ajusteaza consumul de apa.

| Sophieka a răspuns:

Sau LG.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu am BEKO de multi ani si sunt foarte multumit de ea.
Fiind fabricat in Romania, service-ul se poate face usor (se gasesc usor piese de schimb), iar garantia fabricii este de +5 ani.

| Denila123 explică (pentru GabiDumitrescu):

Sa spele, foarte bine,, am una warpoll 6 kg nu prea spala ok

| ReddY25 a răspuns:

Eu am Arctic de peste un deceniu și sunt mulțumit.Incă își face treaba

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denila123):

Ce detergent folosesti? Ai citit manualul si sortezi cand le pui sau pui gramada 6 kile blugi cu prosoape si tricouri apoi te miri de ce nu spala bine? Foarte multi fac asa, nu intreb degeaba. E foarte important sa stii extrem de bine CUM sa speli la masina. Si nu se naste nimeni invatat, trebuie citit manualul. La fel si cu detergentii folositi...

| Standt a răspuns:

Whirlpool, doua generatii.

| Denila123 explică (pentru GabiDumitrescu):

Manualul e în engleza,,,, decât bag hainele apăs pe buton,, pun la dero ariel

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denila123):

Si daca e in engleza ce? Ai smartphone, ai Google Lens, poti traduce orice. Iar legat de spalat... cate haine bagi si dero-ul cum il dozezi? Cum le sortezi? Duritatea apei ai masurat-o? Ai filtru magnetic pentru dedurizare pe intrare? Pe care buton apesi? big grin

| mihai69 a răspuns:

Beko și Arctic sunt foarte bune.