| TeQui a întrebat:

cine stie cum se face un milmilkshake de capsuni? vreau si eu o reteta buna big grinbig grin cea mai buna primeste funda big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| papys44 a răspuns:

1 cana capsuni proaspete sau decongelate
1\2 cana lapte degresat
1\2 cana gheata
miere dupa gust

Mod de preparare
Se amesteca capsunile cu laptele si mierea, pentru a se omogeniza si marunti;

La sfarsit se adauga gheata si se serveste in pahare inalte.

3 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Eu la munca cand faceam, puneam 2 bale sau 3 de inhgetata in mixer puneam apoi oleaca de apa minerala si. apoi dadeam drumu la blendar. Atentie nu trebuie s pui multa apa minerala sa nu se faca subtire.Inghetatele de fructe nu contin lapte si daca pui lapte in loc de apa minerala se taie se face ca apa colorata si nu e buna.

| Aleccsandra a răspuns:

Ingrediente
1 cana capsuni proaspete sau decongelate
1\2 cana lapte degresat
1\2 cana gheata
miere dupa gust

preparare
Se amesteca capsunile cu laptele si mierea, pentru a se omogeniza si marunti; La sfarsit se adauga gheata si se serveste in pahare inalte.
Sau:
Ingrediente:
-500 g capsuni
-1 banana
-250 ml iaurt de baut

Punem fructele intr-un castron si le dam la congelator pentru 30 de minute.

Dupa, le punem in blender

Si le mixam bine

Turnam si iaurtul si mai mixam 30 de secunde.

Si gata!
A iesit cca. 900 ml de bautura.

Sau: 2 lingurite gem de capsuni
lapte
2 linguri inghetata de capsuni
putina zeama de lamaie
gheata.

-Se amesteca toate ingredientele si iese aceasta minunata bautura foarte racoritoare si foarte buna!

Funditssa?

| Mollton a răspuns (pentru papys44):

Se poate pune si gem de capsuni