| eusuntcipi a întrebat:

Salut. De unde pot face rost de cartela cu (,) care se deschise ghena de gunoi? Am incheiat de curand un contract cu o firma de salubritate si nu mi-au explicat indeajuns ce si cum. Am sunat la ei insa mi-au zis sa intreb presedintele sau administratorul ca ei n-au cu ce ma ajuta cu altceva, si ca contractul va veni in luna decembrie odata cu prima factura. Se refereau la presedintele/administratorul scarii? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Presedintele sau administratorul Asociatiei de proprietari. Daca nu stii unde este sediul, intreaba un vecin.
Nu cred ca aveti cate o Asociatie la fiecare scara.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbesti cu un vecin /vecină roaga o sa-ti dea cartela ei si mergi si i ti faci si tu o copie, unde se fac chei cartele, de obicei in hypermarketuri gasesti multiplicari chei si cartele pentru interfoane.

Bula
| Bula a răspuns:

Da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La voi in bloc se deschide usa de la gheena cu cartelă? Ce moderni sunteti.

| eusuntcipi explică (pentru CristiDinBucuresti):

laughing da, in tot orasul, nu doar la noi la bloc.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru eusuntcipi):

La mine nu e asa, usa de la ghena este mereu descuiata nu ai nevoie de cartelă, doar usa blocului are interfon si e nevoie de cartela pentru a intra in scară.

| eusuntcipi explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cartela la interfon a fost mereu si aici, insa de anul trecut avem si la ghena de gunoi. Intr-adevar unde locuiesc eu acum este si o ghena descuiata, insa din cate am auzit, daca arunci acolo risti sa primesti amenda sau sa platesti o factura mai mare.