| JansonLupu a întrebat:

Salut nu-i asa ca cea mai buna capucino este facuta de Italieni =?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Da, cel putin asa e considerat. Cappuccino isi are originea in Italia si este specific tarii, oarecum traditional.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De ce sa fie facut de italieni? Si eu il fac destul de bun, nu vad de ce ar fi al lor mai bun. Depinde ce marca de cafea folosesti.

| JansonLupu explică (pentru IsabelaIssa):

Eu intreb asa de cine a fost inventata ea si lucruri de acest gen ca si eu acasa mi fac =]]

| IsabelaIssa a răspuns (pentru JansonLupu):

Pai nu prea ai intrebat asa. Da, al lor este, dar eu am raspuns la intrebarea pe care ai formulat-o tu. Trebuie sa stii sa dozezi componentele pentru a-si pastra o aroma deosebita. Iar ca sa faci acasa iti trebuie aparat bun, si sa stii sa ii faci spuma asa cum trebuie.

| anibanani145 a răspuns:

Da este adevarat

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,isi are originea in Italia.