| Aalexander a întrebat:

Salut.
Vreau sa fac un curs de bucatar. Am inteles ca dureaza in jur de 6 luni. cam atat.
Am 20 de ani ce informatii imi mai puteti oferii?
P.S.: dupa terminarea acestui curs ma pot angaja usor in bucatarie in strainatate?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 20 de ani ai toata viata inainte! cursul poate sa dureze si un an! si poti sa te faci bucatar(ajutor de bucatar pentru inceput). chiar si pe un vas de croaziera care-ti ofera posibilitatea de a vedea lumea si de a castiga bani frumosi.dar se munceste, nu gluma! rezisti?

| Aalexander explică (pentru anonim_4396):

Imi place sa gatesc si sunt dispus sa pierd un an pentru o cariera in asta, dar ar trebui sa renunt si la facultatea de medicina.
As vrea sa stiu exact ce cv imi trebuie pentru a sti daca se merita sa renunt la alte lucruribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi, tu, un doctor poate sa gateasca orice mancare, dar un bucatar nu poate trata orice om.parca este mai atractiva profesia de doctor. stiu ca te chinui 6 ani dar merita efortul! respectabilitate, meserie frumoasa, bani. de ce nu incerci sa termini medicina? si ca medic poti lucra in strainatate! si viata e mai palpitanta cand "invarti" bisturiul cu precizie decat atunci cand invarti polonicul in oala! salvarea unei vieti e mai presus decat prepararea unor antreuri cu decoratiuni.nu crezi? e totusi alegerea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa precizez: gandeste-te la o meserie avantajoasa pe termen lung! succes!