| Kys2000 a întrebat:

Am comandat ceva cu Sameday la un easybox am timp pana maine la ora 21:30 eu nu am stiut ca vine asa repede comanda intr-o zi are ceva daca nu ridic coletul trebuie sa platesc ceva?

9 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Ai 36 de ore sa ridici coletul din ce stiu. Daca nu il ridici in intervalul ala de timp, ti-l ia curierul inapoi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il ia curierul inapoi si probabil ii face retur dar daca ai platit transportul nu iti vei mai primi banii pe transport inapoi

| SuNaM a răspuns:

Ai 36 de ore daca ajunge luni, 48 daca ajunge in timpul saptamanii si 72 de ore daca ajunge la Easybox in weekend. Daca nu il iei in termenul dat de catre ei, o sa mearga retur de unde l-ai comandat si va trebui sa vorbesti cu magazinul de unde l-ai luat sa iti dea banii inapoi si va trebui sa comanzi din nou. Daca totusi nu poti ajunge, suna la ei si spune-le sa intarzie cu 24h ridicarea.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai in aplicatia sameday toate detaliile si tot acolo ai si optiunea sa prelungesti termenul, contracost. Daca prelungesti de ex cu 24 ore trebuie sa platesti 5 lei. Eu zic ca mai bine asa decat sa se intoarca coletul

| anonimg a răspuns:

Sună la Sameday în timpul orelor de program, și ei te vor lămuri.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ideea e ca tu tii blocat acel locker.
Mi s-a intamplat de multe ori sa imi puna coletul la un alt easybox mai departe de mine, pentru ca cel mai apropiat era plin.

| darrio2007 a răspuns:

„trebuie sa platesc ceva?"
Ce ai ales cand ai facut comanda?
Plata cu card la easybox sau ce anume?
Ai comandat ca sa te afli in treabă, habar n-ai.

| Kys2000 explică (pentru darrio2007):

Bai cumetre, am facut comanda pe 8 octombrie și coletul a venit la easybox pe 9 octombrie. Am timp pana maine la ora 9 sa-l ridic, așa scrie în aplicație. Am întrebat dacă, în cazul în care nu-l ridic până maine, trebuie să platesc o taxa ceva dar coletul nu este inca platit, am ales plata cu cardul la easybox, ce e greu de inteles? Ai comentat sa te afli in treaba.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Nu plătești nimic doar ca îl trimite înapoi de unde a venit.