| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Am dat comanda de pe un site din Germania si mi-au cerut email-ul ca date de contact(o sa fie livrata cu dhl-ul).Dar cum o sa fiu contactat in ziua respectiva daca nu mi s-a cerut nr? Sau o sa primesc un mail de la dhl din tara sa dau nr de tel sau ceva de genu?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu primești pe email awb-ul, se numește că ai luat țeapă

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este scam

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa fii contactat.
curierul o sa incerce livrarea si aia e.
dhl nu prea suna inainte.

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru suntserios):

La DHL pe site zice ca au parteneriat cu URGENT CARGUS si ca or sa fie gestionate de astia de la URGENT CARGUS comenzile care vin din Europa, am inteles ca DHL-ul doar le aduce in tara