| sergiucu a întrebat:

am si eu o intrebare care suna in felu urmator. Am niste creatii handmade si mai exact niste sticle/ute impletite cu margele in tehnica Peyote si Netting si nu prea gasesc o solutie cum sa-mi pun pretul la ele ca pe urma sa le pot vinde! Astept niste solutii si care pare mai interesanta si mai eficienta o premiez cu funda!

3 răspunsuri:
| Cat a răspuns:

Poti sa stabilesti pretul in functie de costul materialelor, timpul petrecut cu realizarea produselor si care-i profitul pe care doresti sa-l realizezi tu.
Cred ca te-ar ajuta sa cercetezi si la ce preturi vand altii asemenea produse, pentru a sti cum anume sa te pozitionezi.
Daca le vei vinde online, trebuie sa iei in considerare si optiunea de a include pretul transportului in pretul produsului sau cum anume ai dori sa procedezi la acest capitol.

| sergiucu explică (pentru Cat):

Pai am cautat pe net, dar in tara nu am gasit, iar preturile de afara ce le-am gasit nu cred ca s-ar potrivi si la noi! materialele folosite is doar margelele si ata atata, pana in 5 lei max sa zic ca investesc, iar obiectele pe ce impletesc is sticle dar alea nu le cumpar ci le folosesc din casa! Si in mare online as vrea sa le vand, am un site gata pregatit(nu domeniu) dar inca nu l-am publicat ca nu stiu ce preturi sa le punlaughingiar cu transportu inca nu m-am horat cum fac dar asta ar fi cea mai mica prb!

| sergiucu explică (pentru sergiucu):

Aaa am uitat ca timpul e cel mai pretios, si el ar putea fi pc forte!