| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy, de unde as putea cumpara pudra pentru carti de joc ca sa alunece mai bine unii zic ca, cu pudra de talc nu e bine sa le dai happy. Funda

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt atatea carti de joc pe piata incat nu merita. Daca tot vrei o solutie iti recomand una pe care o foloseam eu pe vremea lui Ceausescu.
Ai nevoie de spirt, vata, periuta de dinti ce n-o mai folosesti, lac de mobila. Se curata cartile cu spirt pus pe vata, atat pe fata cat si pe spate. Se lasa sa se usuce. Se pune o coala de hartie si pe ea se da fiecare carte pe fata cu nitrolac de mobila (are avantajul ca se usuca repede). Se lasa o jumatate de ora si apoi se repeta operatiunea de lacuire pe fata. In vremurile acelea nu prea gaseai carti si era o lupta sa le pastrezi.

| Batsy4Ever a răspuns (pentru Salontanul):

Am deja carti Bicycle ieri le-am primit vreau sa reziste mai mult dar sa alunece la fel de bine.