| dudiii a întrebat:

`Buna TPU.Pe 20 august voi fi domnisoara de onoare la o nunta pentru prima data. Am auzit care sunt obiceiurile trebuie sa tin lumanarea, sa pun flori in piept invitatilor, sa'i tin oglinda dar sunt nedumerita.Am cautat pe internet si am gasit ca trebuie sa am 3 tinute, este neaparat necesar`? am o rochita scurta mova si cu o fundita intr'o parte ma gandeam ca sa o iau pe aceea. Ceva ideei puppy dog eyes?

5 răspunsuri:
| smaranditza a răspuns:

De rochita trebuie sa intrebi mireasa, de regula ea e cea care dicteaza si e responsabila cu tinutele d-relor de onoare; poate ca ar fi bine daca ai avea o tinuta pentru zi si alta pentru seara; nu de altceva, dar e fff cald si risti ca seara sa ai o tinuta transpirata si murdara!
distractie placuta

| jojo_2491 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa ai mai multe tinute, doar daca vrei si daca iti permiti. daca nu ai decat o tinuta ai putea ziua sa o porti asa cum este si seara sa adaugi un sal elegant, intr-o culoare contrastanta sau un bolero.conteaza cel mai mult ca tu sa te simti bine cum esti imbracata si sa te distrezi.

| D3IuTzA14 a răspuns:

Poi de obicei la aceste ocazii se poarta rochia cam pana`n genuchi cu o culoare crema.s`au poti un mov mai deschis in niun caz inchis la culoare; xxMult succes!; x

| LittleMilka a răspuns:

Nu trebuie sa ai cate o rochie pentru fiecare actiune pe care o vei indeplinii. De exemplu, acum cativa ani si eu am fost domnisoara de onoare la o nunta si stiam ca va trebui sa tin lumanarea. Pe parcurs a trebuit sa-i tin oglinda miresei si nu mi-a sarit nimeni in cap ca port aceeasi rochie. laughing Deci stai linistita deoarece o singura tinuta e foarte ok.
Cat despre rochia care o ai as zice sa nu fie prea scurta pentru ca la nunti vin tot felul de oameni de toate varstele si cei mai in varsta probabil vor interpreta intr-un mod gresit lungimea rochitei tale. Modelul pare dragut si tineresc. Distractie placuta la nunta happy

| dudiii explică:

Hei mersi tuturor pentru sfaturi;*