| SasaSasa2000 a întrebat:

Bună ziua, am făcut o comanda pe EMAG online, am pus-o sa o livreze la oficiul poștal, dar acum mi-am dat seama că nu mai am nevoie de acel produs,
Comanda a fost livrata pe 22 aprilie la of. Poștal,, ce pot sa fac? Cum o returnez? Cat ma costa?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e frumos sa nu ridici dar nu esti nici singurul, asta e clar. In plus eMAG-ul are contract cu firma de curierat si mii de comenzi pe zi nu prea se simte un retur la ei...
Deci poti sa o lasi acolo. Nu te costa nimic daca te razgandesti.
Daca nu mergi sa ridici produsul el se va intoarce in depozit.
Dar sa nu mai faci asta, risti sa te puna pe o lista a celor care nu isi onoreaza comenzile si nu o sa iti mai trimita nimic la acea adresa.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil neridicand-o de acolo dupa un timp o trimit ei automat inapoi

| Tuca10 a răspuns:

Nu costa mai mult de 20 lei returul si cred ca daca nu o sa o ridici o sa te sune ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-ar parea corect sa platesti tu si tur si retur transportul.
Plus o taxa de restock.
Nu de alta dar toti ciutanii fac asta. Comanda ceva si nu ridica comanda, sau comanda si ii dau retur.
Ca sa avem si noi amazon si ebay, Ca altfel nu vine nici dracu in Romania, SI cu olx iti iei numai tepe.
Nu mai faceti comanda daca nu luati produsele.
Pe cineva costa niste bani sa iti trimita tie produsul. Si trimitand-ul inapoi, pierd ei bani.

| SasaSasa2000 explică (pentru Tuca10):

M-am uitat pe EMAG și zice că returul este GRATUIT.